Dijital Kültürel Miras Ağı: Sunumlar

Bugünü Geleceğe Taşımak; Kütüphaneler ve Sürdürülebilirlik, Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği (ÜNAK), 2022, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya. (Nurdan Atalan Çayırezmez, Deniz Çit-Dijital Miras Ağı; Başak Tosun, Zafer Batık-Wikimedia Topluluğu Türkiye) Sunum videosu için tıklayınız. Ayrıca sunuma pdf olarak erişim için tıklayınız.

SEADDA Türkiye Çalıştayı: Dijital Kültürel Miras ve Dijital Arkeoloji, Saving European Archaeology From the Digital Dark Age (SEADDA), 2022, Ankara Üniversitesi, Ankara. (Deniz Çit, Dijital Kültürel Miras Ağı)

Challenges in Digital Archaeology Research Data Management-Digital Documentation Methods Innovation And Technology, 2022, Deutsches Archäologisches Institut Istanbul(DAI), İstanbul. (Nurdan Atalan Çayırezmez, Deniz Çit, Nimet Pınar Özgüner Gülhan, Aslı Batırbaygil-Dijital Kültürel Miras Ağı) Sunuma pdf olarak erişim için tıklayınız.

Wikimedia, Vikipedi, Vikiveri ve WikiGLAM Projeleri Semineri, 2023, Kubbealtı, Mimarlık Fakültesi, ODTÜ, Ankara. Afetlere ve sonrasına hazırlık: Kültürel miras verileri için dijital veri arşivi   oluşturma çalışmaları, (Deniz Çit, Nurdan Atalan Çayırezmez-Dijital Kültürel Miras Ağı)

-6 Şubat 2023 Depremleri Sonrasında Kültürel Mirasın Korunmasına Katkı Veriyoruz! “Building a knowledge repository for cultural heritage post-earthquake disaster in southeast Türkiye (ID: 22267858)” Projesi Viki-Editathon Etkinliği: 24 Şubat 2024, İstanbul, Etkinlik fotoğraflarına erişmek için tıklayınız.

Dijital Kültürel Miras Ağı Hakkında Sunum (Aslı Batırbaygil-Dijital Kültürel Miras Ağı)

Building a knowledge repository for cultural heritage post-earthquake disaster in southeast Türkiye (ID: 22267858)” Projesi Tanıtım (Deniz Çit-Dijital Kültürel Miras Ağı)